„Ne legyen kultúra magyarság és magyarság kultúra nélkül.” (Kodály Zoltán) - Január 22-e a magyar kultúra napja. Ebből az alkalomból iskolánk diákjai rövid meglepetésműsorral készültek. Kedvből és lelkesedésből nem volt hiány, a tanulók örömmel fogadták a szereplés lehetőségét.

A koronavírus-járvány miatt idén rendhagyó módon, előre felvett műsorral kedveskedtek a különböző évfolyamok tanulói tanáraiknak, diáktársaiknak, melyet január 22-én, pénteken délelőtt az osztályok saját termeikben tekinthettek meg.

A Fiala Eszter tanárnő szerkesztette megemlékezés célja az volt, hogy felhívjuk tanulóink figyelmét magyarságunkra, évezredes hagyományainkra, kultúránkra, gyökereinkre. Megidéztük Kölcsey Ferenc szellemét a Himnusz által, melyet – a kéziratok tanúsága szerint – 198 éve, 1823-ban, a költő ezen a napon tisztázott le Szatmárcsekén. A verses, zenés összeállítás központi gondolata a magyarságtudat volt. A magyar kultúra egyidős Magyarországgal. A magyar nép életét, gondolatvilágát, hovatartozását, helyét a világban kultúránk ismerete adja. Kultúránk mutatja, bizonyítja eredetünket, létünket.

Ezzel a műsorral tanulóink bizonyították, hogy büszkék magyarságunkra, múltunkra, anyanyelvünkre, értékeinkre, melyeket az évszázadok alatt sikerült megőrizni. A Himnuszt szavalva, majd utána közösen énekelve szívük együtt dobbant.

A megemlékező műsorban szereplő tanulóink:

Schneider-Zaj Áron (1.a), Bihari Tamás (2.a), Horváth Bálint (3.b), Farkas Polla (4.b); Mosonyi Mirjam (5.a), Welchner Gréta (5.a), Heltay Bianka Panna (5.a), Lévai Laura Luca (5.a), Biró Botond (5.a), Fehér Jázmin (5.b), Páthi Berta (6.a), Demeter Roland (7.a), Farkas Réka (8.a).

Klarinéton játszott: Borbély Bálint István (7.b), furulyázott: Novák Mandula (6.a)

A kamarakórus tagjai: Ludvig Liliána, Berta Kata, Szücs Boglárka, Kovács Kitti, Horváth Dominik Ferenc (7.b)

Ezen alkalomból műveltségi, a magyar értékekre kiterjedő versenyfeladat megoldására invitáljuk diákjainkat, mely szorgos kutatómunkát igényel. A feladatlap megoldására január 29-én 13 óráig van lehetőségük. Értékelés után a legpontosabban és legjobban teljesítő diákok jutalomban részesülnek.

Magyarság és kultúra: