Március 15-ei nemzeti ünnepünkön az 1848-49. évi magyar forradalom és szabadságharcra, annak hőseire, valamint a modern parlamentáris Magyarország születésére emlékezünk. A hagyományokhoz híven az ünnep előtti napon intézményünk tanulói és vezetősége is lerótta tiszteletét a magyar szabadságért folytatott küzdelem egyik központi alakjának, Petőfi Sándornak az iskola előtt álló szobránál.

A megemlékezés kezdetén Müller Viktória, Demeter Zoltán és Kovács Péter Álmos, 5.a osztályos tanulók szavalatai emlékeztették a hallgatóságot arra, hogy él még a magyarság, s mindaddig élni is fog, amíg képes küzdeni a szabadságáért. Ezt követően a 4.a osztályosok kamarakórusának kíséretében intézményünk vezetősége – Ugrits Tamás püspöki biztos atya, Dunai Rita igazgatóhelyettes asszony és Nagy Zoltánné óvodai intézményegység-vezető – helyezte el az emlékezés koszorúját a költő szobránál. Az ünnepség zárásaként az alsó tagozatos osztályok képviselői ékesítették az általuk készített nemzetiszín zászlókkal a megemlékezés helyszínét.

Képgaléria:

marcius 15_koszoru_01.jpg
marcius 15_koszoru_02.jpg
marcius 15_koszoru_03.jpg
marcius 15_koszoru_04.jpg
marcius 15_koszoru_05.jpg
marcius 15_koszoru_06.jpg
marcius 15_koszoru_07.jpg
marcius 15_koszoru_08.jpg
marcius 15_koszoru_09.jpg
marcius 15_koszoru_10.jpg
previous arrow
next arrow