Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

jún.
04

SZÉKESFEHÉRVÁR FIATALJAIVAL BÉRMÁLKOZTAK
8. OSZTÁLYOSAINK

2017. június 4. (vasárnap)

Piros pünkösd, szállj le a világra,
Tanits meg uj nyelvre, uj imára.
Oszlasd széjjel mindenütt az éjet,
Szeretetnek sugara, Szentlélek!

(Reviczky Gyula: Pünkösd – részlet)

Nagyon szép, bensőséges ünnep keretében került sor 8. évfolyamosaink bérmálkozására – a város fiataljaival együtt – pünkösdvasárnap, a Székesegyházban. Spányi Antal püspök atya az osztály 19 tanulóját részesítette a szentségben. A Szentlélek ajándékait – bölcsesség, értelem, jótanács, lelki erősség, tudomány, jámborság, istenfélelem – kapták meg ők valamennyien, melyek segítségével, nagykorú keresztényként, mostantól tudatosan kell eljárniuk állapotbeli kötelességeik teljesítésében, a felebaráti szeretet gyakorlásában, s a krisztuskövetésben.

Püspök atya – Székesegyházban elmondott szentbeszédében – felhívta a jelenlévők figyelmét azon nehézségekre, melyekkel világunk, s benne Európa keresztényeinek szembe kell nézniük. Kitartásra, Krisztusnak tetsző életre buzdított – a Szentlélek segítségük hívása és ereje által.

A bérmálandók – a hívők közössége előtt – megújították keresztségi fogadalmukat, majd jobb vállukon az értük felelősséget vállaló bérmaszülő kezével járultak Püspök atya elé, aki bérmanevükön szólítva őket megkente homlokukat a Szentlélek ajándékának jelével, a krizmával.

Megtiszteltetés intézményünk számára, hogy bérmálkozó tanulóink szentmisei szolgálatot végeztek, melyet komolyan, felelősségteljesen, mély lelki felkészültséggel, örömmel arcukon láttak el. Az olvasmányt Horváth Laura Anna, a könyörgéseket Ábrahám Nóra, Berta Beáta és Réti Ibolya Zsuzsanna olvasta fel, az adományokat Csada Eduárd Roland, Kovács Alex, Major Vivien Mónika és Turzó Bence vitte az oltárhoz és adta Spányi Antal püspök atya kezébe.

Köszönettel tartozunk Ugrits Tamás hitoktató atyának azért, hogy nyolcadik osztályosainkat szeretettel, bizalommal teli türelemmel, biztos hitbéli tudást adva vezette négy esztendőn át lelki útjukon, a keresztény nagykorúság eléréséig.

A bérmálkozáson készült fényképek innen letölthetőek.

Képtár > 2016-17 > Bérmálkozás