Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

jún.
13

DIÁK, PENDÍTS HÁRFÁKRA...

2017. június 13. (kedd)

Június 13-én, Páduai Szent Antal ünnepén az egyházmegye oktatási intézményei nevében iskolánk és óvodánk képviselői köszöntötték Spányi Antal püspök atyát névnapja alkalmából.

A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban összegyűlt ünneplő közösség először óvodásaink (Balázs Ádám, Entz Dominika Dóra, Demeter Máté, Mentes Oszkár Ádám és Nagy Dóra Petra) műsorát hallhatta, majd iskolánkGyenese Ágnes tanárnő vezényelte – kamarakórusának előadásában egy szép Mária-ének csendült fel: Nyíljon ki szívetekben az örömvirág. Ezt követően Mák Bence Péter 6. osztályos tanuló mély átéléssel adta elő ismeretlen szerző, Mindig csak adni című versét. A 7. osztályos Somogyi Illés Johanan a XX. század nagy komponistájának, D. Sosztakovicsnak Lírikus valzerét szólaltatta meg zongorán. A virtuóz hangszeres muzsika után a Diák, pendíts hárfákra kezdetű mohácsi népdallal zárta a kamarakórus az ünnepi köszöntőt.

A kamarakórus tagjai Bakter Borbála, Horváth Eszter Réka, Mátrai Tábita, Jankovics Zoé Réka, Nánási Tímea Anna, Bakos Júlia Fanni, Horváth Nóra Barbara, Ábrahám Nóra, Bakos Teodóra Fruzsina, Berta Beáta, Farkas Édua, Horváth Laura Anna és Verő Johanna voltak.

Képtár > 2016-17 > Névnapi köszöntés