Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

jún.
22

TE DEUM A
PROHÁSZKA-TEMPLOMBAN

2018. június 22. (szerda)

Téged Isten dicsérlek
és hálát adok mindenért.

Hogy tegnap azt mondhattam: úgy legyen!
és ma is kiálthatom: úgy legyen!
és holnap és holnapután és azután is
akarom énekelni: úgy legyen! –
hála legyen, Uram!
hála legyen!

Sík Sándor: Te Deum (részlet)

A 2017/2018-as tanév lezárásaként intézményünk – óvodapedagógusokkal is kibővült közösségehálaadó szentmisén vett részt a Prohászka-templomban.

A szentmisét Ugrits Tamás püspöki biztos atya mutatta be, aki bevezető gondolataiban arra kérte növendékeinket, hogy a tanév lezárásakor adjanak hálát a Jóisten mindazon kegyelméért, mely segítette őket szüleikkel, tanáraikkal, diáktársaikkal való kapcsolataikban, egész éves tevékenységeikben.

A szentmise záró áldását megelőzően Csák Lajos igazgató úr mondta el tanévet bezáró beszédét, melynek elején az intézmény három pedagógusának nyújtotta át a Dr. Kásler Miklós úr, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere által adományozott szakmai elismerést, a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet. Molnár Györgyné, Nagyné Racskó Ildikó és Salamon Katalin kolléganő Miniszter úrnak megküldött méltatásából felidézte a gyermekek nevelése, oktatása során végzett tevékenységük legkiemelkedőbb elemeit, több évtizedes pedagógusi pályafutásuk legjelesebb momentumait. Értékelésében Igazgató úr visszatekintett ezt követően az előző nyolc esztendőben végzett vezetői munkájára is. Szólt az iskolai közösség épüléséről, a tanév számos újdonságáról, az Országos Kompetenciamérés egyre növekvő eredményességéről, majd kiemelte azokat az országos, megyei és városi megmérettetéseken elért versenyeredményeket, melyek alátámasztják intézményünk szakmai hitelességét, oktatási erejét.

Igazgató úr megköszönte Tamás atyának egész éves, áldozatos munkáját, mellyel hozzájárult a tanév nevelési sikereihez.

Ezt követően került sor a nevelőtestületi dicsérettel bíró tanulók jutalomkönyveinek és okleveleinek kiosztására. 27, nevelőtestületi dicséretre méltó tanulónk Igazgató úrtól a templomban, 36, kitűnő, jeles, illetve jó tanulmányi eredményt elért, közösségi életben, művészeti és sporttevékenységben jeleskedő tanulónk pedig osztályfőnökétől, az iskolai bizonyítványosztás alkalmával vehette át jutalmát. 61 tanulónk – az iskolai élet különböző területein elért sikereiért, példamutató munkájáért – dicsérő oklevélben részesült. Ez azt jelenti, hogy tanulóink 40 %-a példaértékűen teljesített e tanév folyamán.

Ugyancsak a Prohászka-templomban összegyűlt közösség előtt vehették át jutalomkönyvüket a szentmisei szolgálatban egész évben élenjáró, hitüket példaadó módon gyakorló tanulóink.

Nevelőtestületi dicséretre méltó és példaértékű tevékenységükért jutalmazott tanulóink névsorát itt olvashatják.

Az egyházmegyei honlap beszámolóját itt olvashatják.

Képtár > 2017-18 > Te Deum

Egyházmegyei Stúdió: A Szent Imre ... (YouTube)