Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

   8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
   E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Tel: 22/318-232

Álláspályázat

jan.
25

VÁROSI DIÁKOLIMPIA
SAKK CSAPATVERSENY

2019. január 25. (péntek)

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata szervezésében került megrendezésre az a sakk csapatbajnokság, melynek célja a székesfehérvári városi diákolimpia sakk csapatbajnoki cím eldöntése korcsoportonként, a fiúknál és a lányoknál, alsó és felső tagozaton. A versenyen nem csak amatőr, hanem igazolt versenyzők is indulhattak, akik már rendelkeztek Élő-ponttal.

A versenyt Guber István úr, a Megyei Sakkszövetség Ifjúsági felelőse nyitotta meg, aki sikeres versenyzést kívánt a gyerekeknek.

A megmérettetésen – mindkét korcsoportban – 4 fős fiú-, illetve 3 fős lánycsapatok indulhattak oly módon, hogy fiatalabb versenyző indulhatott az idősebbek között, lányok versenyezhettek a fiúk között, de fordítva a versenyzés nem volt lehetséges. A négy csoportban megrendezett verseny körmérkőzéses formában, 15-15 perces gondolkodási idővel került lebonyolításra.

Mind a négy korcsoportban iskolánk, illetve az István Király Általános Iskola döntötte el – nagy csatában – az aranyérem sorsát.

Eredményeink:

I-II. korcsoport, alsós fiúk (4 csapat):

1. hely: iskolánk „A” csapata:Kizman Ádám Iván, Ványi Ádám (3.b), Alonso-Ibarra Emilio (4.b), Demeter Roland (5.a)

3. hely: iskolánk „B” csapata:Alonso-Ibarra Dániel (2.b), Vizi Áron Benedek (3.a), Hoffman Bálint, Szalai Patrik (4.b)

I-II. korcsoport, alsós lányok (4 csapat):

2. hely: iskolánk „A” csapata:Koncz-Kiss Júlia (3.b), Móré Melinda Dóra (4.a), Bodzsár Vanda (4.b)

4. hely: iskolánk „B” csapata: Lévai Laura Luca (3.a), Fekete Kitti, Lukács Éva Melinda (3.b) 

III-IV. korcsoport, felsős fiúk (3 csapat):

1. hely: iskolánk „A” csapata: Fekete Csaba, Neulinger Levente (5.b), Szentgyörgyi Dávid, Szentimrey-Vén Dániel (7.)

2. hely: iskolánk „B” csapata: Kovács-Bátki Milán, Pap-Wellner Teofil István (5.a), Gergely Péter, Kovács Mátyás (5.b)

III-IV. korcsoport, felsős lányok (2 csapat):

1. hely: iskolánk „A” csapata: Neulinger Renáta (4.b), Hoffman Dorottya, Koncz-Kiss Lili (5.b)

2. hely: iskolánk „B” csapata: Lambert Ágota, Lukács Eszter Sára (4.b), Kiss Virág (5.b)

Dicséret illeti azokat a 4. évfolyamon tanuló diákjainkat, akik felsősök között indultak, így is segítve „a még” alacsonyabb létszámú felsős versenyzőinket. Ezzel lehetőséget nyitottak arra is, hogy több fiatalabb (2. és 3. osztályos) tanulónk is részt tudjon venni a versenyen, így még több diákunk juthatott – Dr. Peresztegi Nagy Róbertné Klári néni fáradhatatlan, lelkes felkészítésében –sikerélményhez, éremhez.

Képtár > 2018-19. tanév > Sakk-csapat-diákolimpia