Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
   E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Tel: 22/318-232

Álláspályázat

febr.
02

KÉT TANULÓNK
ORSZÁGOS DÖNTŐS

2019. február 2. (szombat)

A Fejér Megyei Sakkszövetség szervezésében került megrendezésre az általános iskolásdiákok megyei diákolimpia egyéni amatőr („B” kategória), illetve versenyzői („A” kategória) korcsoportos sakkversenye. A korcsoportok győztesei – fiúknál és lányoknál egyaránt – jogot szereztek az országos döntőn való részvételre.

A megmérettetésre tíz településről érkeztek versenyzők: Csabdi, Csókakő, Dunaújváros, Mór, Pusztavám, Rácalmás, Szabadegyháza, Székesfehérvár, Vál és Velence versenyzői mérték össze tudásukat.

A versenynek a móri Radnóti Miklós Általános Iskola adott otthont, ahol 127 versenyző (32 iskola) mérte össze tudását.

A verseny négy korcsoportban – fiú, illetve lány bontásban – került megrendezésre. A versenyzők 7 fordulós svájci rendszerben, 2x20 perces játékidővel, igen színvonalas partikat játszva küzdöttek a helyezésekért.

Iskolánkat – az eddigi eredmények alapján – 21 tanuló képviselte.

Díjazásban – korcsoportonként – az 1-6. helyezett részesült.

3. hely:
Szalai Patrik (4.b), Móré Melinda Dóra (4.a)
4. hely:Demeter Roland (5.a), Koncz-Kiss Júlia (3.b)
6. hely: Hoffman Bálint, Bodzsár Vanda (4.b)
7. hely: Neulinger Renáta (4.b)
14. hely: Ványi Ádám (3.b)

III. korcsoport (21 fiú, 8 lány)

2. hely: Szentgyörgyi Dávid (7.)
4. hely: Neulinger Levente, Koncz-Kiss Lili (5.b)
5. hely: Hoffman Dorottya (5.b)

IV. korcsoport (7 fiú, 4 lány)

2. hely: Szentimrey-Vén Dániel (7.)
4. hely: Farkas Ibolya Szimonetta (7.)

Versenyzői („A” kategória, ÉLŐ ponttal rendelkezők)

III. korcsoport (6 fiú)

6. hely: Fekete Csaba (5.b)

A megyei egyéni diákolimpián ebben az évben értük el – köszönhetően Dr. Peresztegi Nagy Róbertné Klári néni lelkiismeretes, áldozatos munkájának és tanulóink kitartó szorgalmának – az eddigi legjobb eredményünket. Örömteli, hogy 21-ből 19 versenyzőnk díjazott lett, ebből 7 sakkozónk dobogós helyen végzett oly módon, hogy 2 tanulónk bekerült az országos döntőbe.