szept.

AZ EGYHÁZMEGYE IFJÚSÁGÁVAL HÍVTUK SEGÍTSÉGÜL A SZENTLELKET

2019. szeptember 2. (hétfő)

Spányi Antal megyés püspök atya ismét közös, Szentlelket segítségül hívó, tanévnyitó szentmisére invitálta azon nevelési-oktatási intézményeket, melyek a Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában működnek. Az ismét négy új általános iskolával bővült iskolahálózat tagjainak képviselői, s az ugyancsak meghívott, szerzetesrendi fenntartású iskolák küldöttségei fegyelmezetten, iskolazászlóik körül elhelyezkedve vettek részt a közös szentmisén, melyet Püspök atya az intézményekben működő püspöki biztos atyákkal együtt mutatott be.

Szalma István EKIF elnök úr köszöntő és köszönő szavait követően tanulókadták át a köszönet virágait Püspök atyának, aki szentbeszédében arra biztatta a jelenlévőket, hogy – pedagógusok és tanulók – végezzenek olyan magas színvonalú, közös munkát, mely jó alappal szolgál az iskolarendszer következő fokozatán elhelyezkedő intézményekbe történő sikeres felvételhez, később pedig a munka világában történő példamutató helytálláshoz.

A szentmise végén Püspök atya áldásában azt kívánta, hogy az egyházmegye oktatási intézményeinek tanulóit és pedagógusait egész éves munkájuk során a megvilágosító Szentlélek ereje és szeretete kísérje, majd – immár hagyományosan – valamennyi küldöttséget a Prohászka Ottokár-emléktemplom melletti térre invitálta egy-egy rövid, de annál közvetlenebb hangúra sikeredett beszélgetésre.

Iskolánkat fegyelmezett, méltó, igazgatói dicséretet érdemlő módon képviselték:

5.a osztály
Amberg Fülöp, Friesenhahn András, Sipics Boglárka Emma
5.b osztály
Bodzsár Vanda, Lambert Ágota, Schneider-Zaj Ákos
6.a osztály
Fekete Lilla Tímea, Horváth Dalma Nikolett, Nikolics Lilien, Pap-Wellner Teofil István
6.b osztály
Borbély Bálint István, Horváth Dominik Ferenc, Király Benedek, Ludvig Liliána