szept.

FELSŐ TAGOZATOSAINK TANULMÁNYI KIRÁNDULÁSA KOMÁROMBA

2019. szeptember 20. (hétfő)

Felső tagozatosaink ebben az évben az őszi tanulmányi kirándulás keretében Komáromba látogattak el. Úti céljukat ezúttal vonattal közelítették meg, majd a vasútállomásról egy rövid sétával meg is érkeztek a Monostori erődbe, ahol izgalmas programok vártak rájuk.

Az 5-6. évfolyamosok az erőd felfedezésével kezdték a látogatást, melynek keretében vezetőik sok érdekes ténnyel és humoros anekdotával ismertették meg a gyerekeket. Az erőd termeinek megtekintése után jártak a föld alatt, a kazamatákban, ezt követően pedig a Dunai Bástya tetejére is felkapaszkodtak. Eközben a 7. évfolyamosok próbára tehették magukat a sportlövészet területén, a 8. osztályosok pedig különböző túlélési technikákat vettek sorra először elméletben, majd a gyakorlatban is.

A nap második részében idősebb tanulóink vettek részt a tárlatvezetésen, a kisebbek pedig különböző, az erődhöz és a korszakhoz kapcsolódó izgalmas tevékenységeket próbálhattak ki. Az 5. évfolyamos lányok korabeli viseletekbe bújva hallgattak előadást a királyok és királynék mindennapjairól, míg a fiúk puskamustrán vettek részt, ahol nemcsak megnézhették és megismerhették a korabeli fegyvereket, de néhányat a foglalkozásvezető segítségével ki is próbálhattak. Mi több, a legügyesebb és legtájékozottabb tanulóink még ágyúval is lőhettek. 6. évfolyamosaink egy része a lövészeten mérettette meg magát, míg mások bebizonyították (akár maguknak is), hogy képesek lennének a túlélésre a természetben.

Az erőd falai között szerzett sok élménnyel azonban még nem ért véget a kalandok sora, ugyanis a hazautazás előtt kisvonatos városnézésre indultak, melynek keretében Komárom nevezetességei után a határ túloldalán lévő Révkomáromba is ellátogattak. A határokon átívelő kirándulás élményeivel feltöltődve, apró ajándéktárgyakkal és sok emlékkel tértek haza tanulóink az idei őszi kirándulásról.

Képtár (iskola) > 2019-20. tanév > Komárom