Szent Imre

dec.

EGYHÁZUNK KÖZÖSSÉGÉNEK
ÚJ TAGJAI

2019. december 13. (péntek)

Fűben, virágban, dalban, fában,
születésben és elmúlásban,
mosolyban, könnyben, porban, kincsben,
ahol sötét van, ahol fény ég,
nincs oly magasság, nincs oly mélység,
amiben Ő benne nincsen.
Arasznyi életünk alatt
nincs egy csalóka pillanat,
mikor ne lenne látható az Isten.

Wass Albert

A várakozással és imádsággal, szülői felkészítőkkel töltött időszak után pénteken elérkezett a keresztelő időpontja, melyen intézményünk 4 tanulója vált a mennyei Atya gyermekévé és ezáltal az Egyház közösségének tagjává.

1.a osztályosaink közösségéből Pallagi Szilárd László és Vértes Emma Sára, 2.b osztályosaink közül Zsédely Liza, a 6.a osztályból pedig Trifunov Dániel részesült a keresztség szentségében. A gyermekeket szüleik, keresztszüleik, nagyszüleik, rokonaik, valamint nevelőik és osztálytársaik kísérték el az ünnepi eseményre.

A gyermekek először válaszoltak a Tamás atya által feltett kérdésekre, aki ezt követően megkente homlokukat a keresztelendők olajával. Ezután Tamás atyabemutattaa Jordán folyóból, vagyis Jézus keresztelésének helyéről származó vizet, mellyel a hit megvallása után megtörtént a keresztelés, majd következett a krizmával történő megkenés szertartása.

A keresztelés után Tamás atya felhívta a szülők és keresztszülők figyelmét vállalt feladatuk, a gyermekek vallásos, keresztény nevelésének teljesítésére, felelősségük súlyára. A gyermekek – lelkük tisztaságának jelképeként – egy fehér ruhácskát kaptak, valamint a keresztség gyertyáját, mely Krisztus fényességét, a hit és a kegyelem fényét jelképezi.