Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

jan.
24

ELSŐ HELYEZÉS VALAMENNYI KOROSZTÁLYBAN

2019. január 24. (péntek)

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata szervezésében került megrendezésre az a sakk csapatbajnokság, melynek célja a székesfehérvári városi diákolimpia sakk csapatbajnoki cím eldöntése korcsoportonként fiúknál és lányoknál, alsó és felső tagozaton. A versenyen nem csak amatőr, hanem igazolt versenyzők is indulhattak, akik már rendelkeztek Élő-ponttal.

A verseny két korcsoportban, fiú-lány bontásban, azaz négy csoportban került megrendezésre. A megmérettetésen 4 fős fiú-, illetve 3 fős lánycsapatok indulhattak oly módon, hogy fiatalabb versenyző indulhatott az idősebbek között, lányok versenyezhettek a fiúk között, de fordítva a versenyzés nem volt lehetséges. A verseny körmérkőzéses formában, dupla fordulóval (egy játékos ugyanazon ellenféllel egyszer világos, majd sötét színnel játszott), 10-10 perces gondolkodási idővel került lebonyolításra.

Valamennyi csoportban iskolánk, illetve az István Király Általános Iskola vívott nagy csatát a dobogós helyezésekért. Eredményeink:

I-II. korcsoportos lányok:
1. hely:
iskolánk „A” csapata: Bodzsár Vanda (5.b), Koncz-Kiss Júlia, Fekete Kitti (4.b)

2. hely:iskolánk „B” csapata: Lukács Éva Melinda (4.b), Forgács Linda (3.b), Welchner Dóra (2.b) 

I-II. korcsoportos fiúk:
1. hely:
iskolánk „A” csapata: Szalai Patrik (5.b), Kizman Ádám Iván, Ványi Ádám (4.b), Alonso-Ibarra Dániel (3.b)

3. hely:iskolánk „B” csapata: Vizi Áron Benedek, Biró Botond (4.a), Demeter Máté (3.a), Kincses Bálint (3.b)

III-IV. korcsoportos lányok:
1. hely:
iskolánk „A” csapata: Farkas Ibolya Szimonetta (8.), Kiss Virág (6.b), Lukács Eszter Sára (5.b)

2. hely:iskolánk „B” csapata: Schlauszki Fanni, Mátrai Tábita (8.), Osvald Hanna (3.a)

III-IV. korcsoportos fiúk:
1. hely:
iskolánk „A” csapata: Fekete Csaba, Neulinger Levente (6.b), Demeter Roland (6.a), Alonso-Ibarra Emilio (5.b)

3. hely:iskolánk „B” csapata: Szentgyörgyi Dávid, Szentimrey-Vén Dániel (8.), Kovács Mátyás (6.b), Járossy Sámuel (5.b)

Iskolánkat 28 tanuló képviselte – Dr. Peresztegi Nagy Róbertné Klári néni felkészítésében –, s igencsak örömteli, hogy tanulóink csapatban 4 első, 2 második és 2 harmadik helyezést hoztak el. Ezzel mind a 28 versenyzőnk éremmel a nyakában, boldogan távozott a verseny helyszínéről.