Szent Imre

jan.

„IRÁNY BETŰFALÓNIÁBA”
– A TÁNC NYELVÉN IS

2020. január 31. (péntek)

Emlékezetes, sokszínű táncházzal zárult iskolánkban a három féléven átívelő, „Irány Betűfalóniába” elnevezésű, az Aranybulla Könyvtárral szoros együttműködésben megvalósított projekt.

A 3. évfolyam tanulói a tornateremben rögtönzött táncházban, farsangi hangulatbanropták, a talpalávalót a Kákics együttes húzta. Igazi tavaszváró vidámság kerekedett a parketten – Gula Miklós vezetésével.

Bemelegítésképpen szoborjátékkal indult a mulatság, majd mindenféle állatot utánoztak a gyerekek. Megmutathatták, hogyan mászik fára a mókus, majd – egy játék kedvéért – két tanuló még a medve bőrébe is belebújhatott pár perc erejéig.

Növendékeink táncos feladatok segítségével elevenítették fel a farsanghoz kötődő hagyományokat, népszokásokat.

A tornatermet végül mindenki fergeteges hangulatban hagyta el, ily módon megalapozva a délutáni osztályfarsangot.

Képtár (iskola) > 2019-20. tanév > Táncház