Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda

dec.

NAGYAPÁM BETLEHEME

2017. december 13. (szerda)

Betlehem kis falucskában,
Karácsonykor éjfél tájban,
Fiú Isten ember lett,
Mint kisgyermek született.
(Népének)

A „Kincses Kultúróvoda 2017” pályázat keretén belül a Kákics Együttes betlehemi műsora gazdagította intézményünk kulturális életét.
Az óvodás és kisiskolás gyermekek nagy érdeklődéssel figyelték, amint a zenészek beléptek, vállukon a betlehemi házikóval. Abban a pillanatban felcsendültek a karácsonyi dallamok Tárnok Ákos furulyájából.
A Nagyapám betleheme című zenei összeállításnál több vidék énekeiből válogatott az együttes: székesfehérvári, somogyi, jászsági, moldvai dallamokat szólaltattak meg. A történetben a mesélő nagyapja idézte fel gyermekkorának legszebb karácsonyi szokásait.
Az együttes népi hangszereivel igazi ünnepi hangulatot varázsolt a terembe, s gyermekek, felnőttek egyaránt örömmel hallgatták a furulya, a hegedű, a nagybőgő és a bőrduda hangjait. Az ismerős dalokat együtt énekeltük a zenekarral, ily módon is készülve a közelgő ünnepre.

Képtár (óvoda) > 2017-18 > Nagyapám betleheme