Szent Imre

Palotába és kunyhóba
nagy örömet vigyetek,
Boldogságos ünnepet!
(Népének: Szálljatok le, szálljatok le…)

Székesfehérvár belvárosa ünnepi díszbe öltözött december első napjaiban, feldíszítették a gyönyörű fenyőfát, felállították a betlehemi jászlat és különböző fényjátékokkal kápráztatták el az adventi időszakban a polgárokat. Ilyenkor a Városház téri színpadon óvodás és iskolás gyermekcsoportok örvendeztetik meg a közönséget. Ebben az évben is meghívást kaptunk az Adventi programra, így 2017. december 12-én a Csillag csoportos óvodások színvonalas betlehemi műsorát tekinthették meg a szülők, rokonok, érdeklődők. A kisgyermekek nagyon szépen, hangosan adták elő műsorukat, amit hatalmas tapssal jutalmaztak a büszke szülők. A szép produkció után a kedves meghívásnak eleget téve a Hiemer-házban fogyaszthatták el a megérdemelt teát és édességet.
Iskolánkban minden évben szebbnél-szebb, kézzel készített, kreatív ajándékokat, apró díszeket vehetnek a karácsonyi vásárban a gyermekek az ünnepi készülődéshez. A középső és nagycsoportos gyermekek az óvódapedagógusokkal és dajka nénikkel a vásári forgatagban nézelődtek, vásároltak és örömmel találkoztak a régi, immár iskolás ovistársakkal.
Karácsonyra, Jézus születésének ünnepére nagy örömmel készültünk. Sokéves hagyomány már nálunk, hogy a karácsonyi ünnepélyekre meghívjuk a szülőket, nagyszülőket, rokonokat. A csoportokban igen komoly felkészülés folyt, hogy a szép betlehemes játékokra büszkén emlékezzenek a meghívott vendégek és lelki ajándékként magukkal vihessék gyermekük mosolyát, örömét. Sok vendég érkezett minden csoportba, ahol a gyermekek nagy izgalommal adták elő énekeiket, rigmusaikat. A Bárány, a Liliom és a Csillag csoportban népi betlehemes játékkal készültek, a Szivárvány csoport A fenyőfa álma című mesejátékot, a Csengő csoport pedig Salkaházi Sára Szent karácsony éjjel című írását adták elő.
Az ünnepélyek végén óvodásaink apró, saját készítésű ajándékaikkal örvendeztették meg a meghatódott szülőket.
Hagyományainkhoz híven a karácsonyi ünnep alkalmából az Országos Papi Otthonba látogattunk, hogy örömet okozzunk az ott élő idős atyáknak és gondozottaknak. A Liliom csoport betlehemi játékkal idézte fel az idős emberek gyermekkori emlékeit, akik az ismert dallamokat együtt énekelték-dúdolták a kisgyermekekkel. A szép műsor végén meghatódottan köszönték meg a lelküknek kedves ajándékot.
Karácsony alkalmából Spányi Antal megyés püspök atya minden esztendőben köszönti a püspökségen és a központi intézményekben dolgozókat. Már több éves hagyomány, hogy ilyenkor óvodásaink is színpadra lépnek és kedves műsort adnak elő. Az idei évben a Csengő csoportos kisgyermekek készültek nagy izgalommal.
A műsor után Spányi Antal püspök atya és Hajdú Ferenc helynök atya is köszöntőjébe foglalta a kedves történet lényegét. A közönségnek nagyon tetszett a színvonalas előadás, a gyermekek pedig örömmel vették át Püspök atyától a finom édességet.
A karácsonyi ünnepkör vízkereszt ünnepével zárul. Intézményünkben már hagyomány, hogy Ugrits Tamás atya a háromkirályok emlékére ellátogat hozzánk, hogy megáldja a gyermekeket, dolgozókat, illetve az épületet. A Bárány csoportos gyermekek kedvesen jelenítették meg a háromkirályok látogatását a Kisjézusnál.
Tamás atya
ezt követően átadta a gyermekcsoportok számára a karácsonyi ajándékokat, melyeket nagy izgalommal bontottak ki és vettek birtokba a kicsik.

Képtár (óvoda) > 2017-18 > Karácsony