Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

jan.
18

A SZENT SEBESTYÉN TEMPLOMBAN JÁRTUNK

2018. január 18. (csütörtök)

Szent Sebestyén napja az 1739-es nagy pestisjárvány megszűnése óta Székesfehérvár fogadalmi ünnepe, a Felsőváros búcsúja. A segítő szentre minden év január 20-án, szentmise keretében emlékeznek a felsővárosi Szent Sebestyén templomban. Ebből az alkalomból látogattunk el oda 2018. január 18-án, a nagycsoportos óvodásokkal. A gyönyörű templomban Nyárai-Horváth István plébános atya fogadott minket és beszélt Szent Sebestyén életpéldájáról.

A gyermekek érdeklődve hallgatták a történetet, s ámulva nézték a hatalmas freskókat a templom mennyezetén. A közös éneklés és imádság után István atya megáldotta a gyermekeket.

A szép, tavaszias időt kihasználva a Zichy ligeten keresztül sétáltunk vissza az óvodába.