Szent Imre

márc.

A NEMZETI ÜNNEP CSOPORTJAINKBAN

2018. március 14. (kedd)

Kossuth Lajos azt izente, elfogyott a regimentje…

Az 1848-49. évi magyar forradalom és szabadságharc évfordulójának megünneplésére a gyermekek különböző, kézzel készített, nemzeti színekben pompázó jelképekkel készültek. Közösségükben – már hetekkel az esemény előtt – buzgón alkottak az óvodások: piros-fehér-zöld zászlók, virágok, kokárdák népesítették be a folyosót és a csoportszobákat.

A jeles napon az óvodapedagógusok „gyermeknyelven” meséltek az 1848-49-es eseményekről és versekkel, dalokkal, táncfüzérrel tették óvodánk apraja és nagyja számára emlékezetessé az ünnepet.

Az óvodai megemlékezés után valamennyi csoportunk elsétált Petőfi Sándor intézményünk előtt álló szobrához, ahol dalokkal, versekkel idézték fel a múltat, majd saját készítésű nemzeti jelképeiket a szobor köré tűzték.

Képtár (óvoda) > 2017-18 > Március 15.