Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda

márc.

KISSZÉKEN AZ APUKÁMMAL

2018. március 19. (hétfő)

„Tűzben fa parazsa volnék,
Vízben puha moha volnék,
Szélben jegenyefa volnék,
Földön apám fia volnék.”
(Weöres Sándor: Mi volnék? - részlet)

Szent József ünnepe alkalmából minden évben felköszöntik a kisgyermekek édesapjukat, nagypapájukat, dédpapájukat óvodánkban, ezért 2018. március 19-én délután ismét vártuk őket köszöntésre, közös játékra.

Lelkesen készültek minden csoportban az ovisok apró, saját készítésű ajándékukkal, melyet egy vers kíséretében nyújtották át édesapjuknak, hogy megköszönjék nekik a sok boldog percet, közösen eltöltött időt. Az édesapák meghatódottan, könnyes szemmel köszönték ezt meg a kicsiknek.

A köszöntés után a gyermekek már alig várták, hogy megmutassák az ovis játékokat és a szülővel, nagyszülővel belemerüljenek a játékba. A szülők újra gyermeknek érezhették magukat: készültek építőkockákból tornyok, várak, autópályák, az izgalmas sakkjátszmák és malomcsaták alatt pedig elkéltek a nagyapai jó tanácsok.

A „lányos” apukák színezéssel, babázással, gyöngyfűzéssel is gyermekeik kedvében jártak. Folyamatosan kerültek le a polcokról a társasjátékok, fejlesztő játékok, mert a lehető legtöbb játékszert apával, papával is szerették volna kipróbálni óvodásaink.

A gyermekek és édesapjuk, nagyapjuk nagyszerű délutánt töltöttek együtt. Jó hangulatban, önfeledten játszottak, öröm és boldogság csillant meg szemükben.

Képtár (óvoda) > 2017-18 > Apák napja