Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda

márc.

CSALÁDI KERESZTÚT

2018. március 25. (virágvasárnap)

És fölzúgnak a hamuszín egek,
hajnalfele a ravensbrücki fák.
És megérzik a fényt a gyökerek.
És szél támad. És fölzeng a világ.

(Pilinszky János: Harmadnapon)

A kereszténység legnagyobb ünnepe a húsvét, amikor Jézus feltámadására emlékezünk. Ez az ünnep óvodánk életében is kiemelkedő jelentőségű, a kisgyermekek életkorának figyelembevételével, jócselekedetekkel készülünk rá.

Már sokéves hagyomány, hogy virágvasárnapra családi keresztutat szervezünk. A hűvös időjárás miatt idén a maroshegyi Szent Kristóf templomban gyűltünk össze.

A keresztutat Spányi Antal megyés püspök atya vezette. A gyermekek a drámapedagógia eszközeivel, pantomimszerűen jelenítették meg Jézus szenvedéstörténetét. Az egyes stációkhoz kapcsolódó, felnőtteknek szóló gondolatokat a szülők, nagyobb testvérek olvasták fel.

A zenei kíséretet Virág György Barnabás és fiatal gitáros társai adták, akikkel óvodapedagógusaink is együtt énekeltek.

Képtár (óvoda) > 2017-18 > Családi keresztút