Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

dec.
07

LUCÁZÁS
2019. december 7. (szombat)

„Luca, Luca, kitty, kotty, kitty, kotty,
Gelegenye, kettő-három,

Száraz körtét várom!”

A Püspöki Palota Adventi Udvarában a Bárány és Csengő csoportos gyermekek a második adventi gyertyagyújtás előtt lucázást mutattak be az érdeklődők számára.

Ugrits Tamás atya a helyszínen a keresztény hite miatt mártírhalált halt Szent Lúcia életét is felelevenítette.

Hazánk területén Luca napjához kapcsolódóan több népszokás is elterjedt: így a búzaültetés, a hagymakalendárium, a Luca-szék készítés, a női munkák tilalmai, valamint a fiatalok lucázása, amikor is házról házra járva kívántak bő termést és állatszaporulatot a házigazdának és családjának.

Óvodánkban fontosnak tartjuk a néphagyományok megismertetését a gyermekekkel. Az ehhez kapcsolódó tevékenységekből adtak most verses ízelítőt nagycsoportosaink a színpadon: tréfás rigmusokat mutattak be botok és kereplő használatával. A gyermekek ügyesen, bátran álltak fel a színpadra, amit a közönség nagy tapssal jutalmazott.

Képtár (óvoda) > 2019-20 > Lucázás