Szent Imre

Általános Iskola és Óvoda
8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
22/318-232,  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

dec.
10

HAVAS CSENDÉLET, TÉLI HANGULAT
2019. december 10. (kedd)

Első téli hónapunk kezdetén ismét arra kértük Kiss-György Rita festőművészt, hogy Ovigalériánkat az ő, karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó alkotásaival rendezhessük be. A Csillagteremben gyönyörű, télies hangulatú rajzolt, illetve tempera-technikával készült képeivel, valamint olajfestményeivel ismerkedhettünk meg. A művésznő elmondta a gyermekeknek, hogy melyik képét milyen technikával, hogyan készítette.

A kisgyermekek érdeklődve figyelték az olajfestékkel és tollal készített, színes és fekete-fehér alkotásokat, majd papírlapon ki is próbálták, milyen golyóstollal alkotni: szívecskék, virágok, házak formálódták a kis kezek alatt.

Óvodánkban nagy hangsúlyt fektetünk a kisgyermekek esztétikai érzékének formálására, ízléses, harmonikus alkotások készítésére motiváljuk őket.

Megtiszteltetés számunkra, hogy a megnyitóra Tamás atya is elfogadta meghívásunkat.

Képtár (óvoda) > 2019-20 > Téli Ovigaléria