nov.

NAGYCSOPORTOS ÓVODÁSOK
A HETES SZÁMKÖRBEN
– BÓBITA 3.

2015. november 18. (szerda)

Ismét ovisok vidám hangja töltötte meg az iskola folyosóit november 18-án. Iskola-előkészítő foglalkozásra érkeztek a kicsik.
Eszter és Magdi tanító nénik ez alkalommal a farkas és a hét kecskegida történetét mesélték el.
A gyerekek már a hetes számkörben dolgoztak a matematikai feladatok megoldásakor. Kis matricák ragasztásával ügyesítették ujjaikat, miközben az alapvető irányokat is tisztázták.
Egymással versengtek a tudásra szomjazó óvodások, hogy a táblánál nagy mágneses pöttyöket illeszthessenek a tíz pöttyös dominóra.
A komoly tanulást találós kérdések, játék és daltanulás tették színesebbé. A legkisebb kecske a faliórában bújt el az agyafúrt farkas elől a mese szerint, így aztán az elsajátítandó dalocska egy falióráról szólt. A tanulást mozgásos utánzó játék segítette.

Jár a falióra
Tik-tak jár
Benne egy manócska
Kalapál.

Ha megáll az óra
És nem jár
Alszik a manócska
És nem kalapál.

Természetesen a barkácsolás sem maradhatott el. Igazi iskolába készülőknek való tárgy került ki a kicsik keze alól: könyvjelzőt kreáltak vágással, ragasztással és színezéssel.

Képtár > 2015-16. tanév > Bóbita 3.