Szeptember 29-én ünnepeltük az 1848-as győztes pákozdi csata 175. évfordulóját. A Szignum Műhely diákszínjátszói is szerepeltek abban a nagyszabású – közel 250 általános és középiskolás diákot megmozgató – darabban, amelyet Matuz János írt és rendezett.

A KEMPP területén kialakított szabadtéri játéktérben, a csata eredeti helyszínén keltek életre a pákozdi viadalhoz vezető történelmi események. Az előadás díszvendége volt Novák Katalin köztársasági elnök asszony, valamint megjelentek városunk vezetői is. A „Győzelemre születtek” című darabot megközelítőleg 2500 fős közönség látta – többségében fehérvári általános iskolások, akiket erre az alkalomra hívtak meg a Katonai Emlékparkba.

Az előadás színrevitelében oroszlánrészt vállalt két gimnazista diákunk, Kovács Kitti Alexa és Németh Áron Roland (10.a), akik a történet mesélői voltak, és valamennyi jelenetben narrációjukkal kísérték az eseményeket.

 

Képgaléria:

Honved_02.jpg
Honved_03.jpg
Honved_04.jpg
Honved_05.jpg
Honved_06.jpg
Honved_07.jpg
Honved_08.jpg
Honved_09.jpg
Honved_10.jpg
Honved_11.jpg
Honved_12.jpg
previous arrow
next arrow