Iskolánknak sok évre visszanyúló hagyománya, hogy karácsony közeledtével rövid adventi műsorral lepjük meg az Országos Papi Otthon gondozottjait.

Idén december 15-én látogattunk el – Gyenese Ágnes és Náray-Szabó Lívia tanárnő vezetésével – az idős atyákhoz, lakókhoz. Ez alkalommal énekkari művekkel, versekkel, betlehemes játékhoz kapcsolódó népdalokkal és rövid dramatikus jelenettel készültünk. Megható volt látni a közel ötven főnyi bentlakó örömét, amellyel tanulóinkat fogadták, valamint szereplőink igyekezetét, ahogyan a tőlük telhető legszebb előadásmódra törekedtek. A lelki ajándék mellett kézműves ajándékot is vittek magukkal növendékeink, melyeket Lőrinczné Schvarcz Magdolna tanárnő vezetésével készítettek. Ez az egymás felé forduló szeretet évről évre megmutatja a karácsony igazi üzenetét: miként válhatunk ajándékká a másik ember számára.

Képgaléria:

Papi Otthon_01.jpg
Papi Otthon_02.jpg
Papi Otthon_03.jpg
previous arrow
next arrow