Április 8-12. között zajlott országosan a digitális témahét, amelybe iskolánk – Pintér Regina tanárnő szervezésében – a digitális kompetenciákat játékosan fejlesztő programokkal kapcsolódott be.

Alsó tagozatos tanulóink az Alba Innovár Digitális Élményközpont által tartott robotika foglalkozáson vettek részt, amelynek kapcsán Körülöttünk a robotok címmel készíthették el alkotásaikat egy virtuális kiállításra.

A rajzpályázat 1-2. évfolyamos helyezettjei a következő tanulók:

  • 1. helyezett: Daróczi Szilárd (2.a),
  • 2. helyezett: Lengyel Nóra (2.a),
  • 3. helyezett: Kapási Kristóf Szilveszter (1.b).

A 3-4. évfolyam helyezettjei:

  • 1. helyezett: Nagy Zsófia (4.a),
  • 2. helyezett: Németh Nóra Janina (3.a),
  • 3. helyezett: Kovács Emília (4.a).

A kiállítás a következő linken érhető el: https://www.emaze.com/@ALLTOQIQZ/krlttnk-a-robotok

Felső tagozatos és gimnáziumi tanulóink egy egész héten át tartó nyomozás során az iskola kulcsát szerezhették meg. A kulcsot sikeresen megszerző tanulók: Kovács Péter Álmos (6.a), Müller Viktória (6.a), Demeter Zoltán (6.a), Bodzsár Vanda (9.a), Izmindi Levente Tibor (9.b) és Tóth Botond (9.b).

A digitális témahét programját kiegészítette az informatika szakkör tanulói által fejlesztett Newton kalandjai nevű számítógépes játék, amelyben minden tanuló szerencsét próbálhatott. A legjobb pontszámot Kovács Zalán (9.a) érte el, a második helyezett Kocsi Melinda (10.a), míg a harmadik legtöbb pontot Fábián Tamara Kíra (8.a) szerezte meg.

Képgaléria:

digitalis temahet_01.jpg
digitalis temahet_02.jpg
digitalis temahet_03.jpg
digitalis temahet_04.jpg
digitalis temahet_05.jpg
digitalis temahet_06.jpg
digitalis temahet_07.jpg
digitalis temahet_08.jpg
previous arrow
next arrow