A hozzánk beiratkozott leendő első osztályosokkal minden évben a Velencei-tó környékén kirándulunk, hogy megismerkedhessenek egymással és tanítóikkal a jövőbeli osztálytársak.
A kirándulás első állomása a pákozdi arborétum volt, ahol a gyerekek egy kellemes sétát követően az ott élő állatokat is megnézhették. A felfedezést játék követte: nagy örömmel vették birtokba a favárat és a lengőcsúszdát. Ezt követően hajóra szálltak, és a Velencei-tavat is egészen közelről megcsodálhatták.
Ezután a gárdonyi Rönkvárban folytatódtak a kalandok, ahol egy izgalmas „csata” várta a gyerekeket. A vár alatti folyosókban textilgolyókat gyűjtöttek, majd lovacskázva futották körbe az erődítményt egymással versenyezve a csapatok. A csapatverseny számai között szerepelt a kötélhúzás is, ahol ügyességüket és erejüket mérhették össze az óvodások. A Rönkvár melletti játszótéren további vidám perceket töltöttek, a leendő tanító nénik pedig külön játékokkal is készültek számukra.
A jó hangulatú kirándulás remek alkalmat teremtett arra, hogy a gyerekek oldott légkörben ismerkedjenek, barátságokat kössenek, és kíváncsian várják az iskolakezdést.
Képgaléria:










