A múlt évben nagy sikert aratott Ovigaléria működését követően idén is egyik óvodásunk édesanyját, Kiss-György Ritát kértük meg, hogy mutassa be őszi alkotásait.

Az elmúlt évben bemutatott képek újakkal is bővültek, melyeket Rita néni erre az alkalomra készített.
A folyosón és a lépcsőházban kiállított képeivel elkápráztatta a kisgyermekeket és a dolgozókat egyaránt. Láthattunk olajfestékkel készített tájképeket, őszi gyümölcsökről, termésekről festett csendéletet is. A gyermekek az óvodapedagógusok kíséretében csoportonként tekintették meg az alkotásokat. Az óvoda folyosója szinte kiállítóteremmé, valódi múzeummá változott, ahol a gyermekek a padokon ülve, hangulatos zenei aláfestés mellett, csendben gyönyörködtek az őszi színekben pompázó festményekben.

Óvodánk kiemelten fontosnak tartja, hogy a kisgyermekek minél közelebbről ismerkedhessenek meg művészeti alkotásokkal, mely által nem csak esztétikai érzékük, ízlésük formálódik, de képessé válnak meglátni a szépet, a harmóniát és igényükké válik az erre való törekvés saját munkájuk kapcsán is.

 

 

Képgaléria:

previous arrow
next arrow
Slider