Óvodánkban is megemlékeztünk az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről.

A Liliom csoportban az ünnephez méltó dekorációval és fotókiállítással fogadtuk a gyermekeket. Lídia néni fényképek kivetítésével beszélt az október 23-i eseményekről. A bátrabb jelentkezők egyedül, a többiek pedig egy-egy pajtásukkal álltak ki társaik elé és őszi versekkel, énekekkel köszöntötték az ünnepet. A kis előadókat nagy tapssal jutalmaztuk és minden gyermek emléklapot kapott Lídia nénitől. Versmondó délelőttünk zárásaként nemzeti színű mécseseket gyújtottunk, imát mondtunk a szabadságunkért harcoló hősökért, majd elénekeltük a Himnuszt.

Az óvodai megemlékezés után a Csengő és a Szivárvány csoportos gyermekekkel mécseseket és saját készítésű zászlókat helyeztünk el a Szent István-székesegyháznál.

Képgaléria:

previous arrow
next arrow
Slider