Magyar kultúránk bővelkedik a néphagyományokban, melyeket már az óvodás korú gyermekekkel is megismertettük. A Mihály-napi vásárok hangulatát idézték meg nagycsoportos óvodásaink, amikor is vásári kikiáltókkal kínálták portékáikat, énekeltek, verseltek, táncoltak, népi játékokkal köszöntötték kedves vendégeinket.

A délelőtt folyamán a kisebbek nézhették meg a nagycsoportosok műsorát, majd a vásári pultokhoz siettek, hogy babszemért különféle vásárfiát vegyenek maguknak. Örömmel alkudoztak, kereplővel hívták fel a vásárba érkezők figyelmét saját portékájukra.
A délutáni vásári játéknak kiváló helyszínt biztosított intézményünk új közösségi tere, az Aula, ahol kényelmesen elfértek az érdeklődő szülők, gyermekek.

A műsor végén táncházban mulathatott a vendégek apraja-nagyja, majd mindenki vásári portékákkal térhetett haza.

Képgaléria:

mihaly-nap00.jpg