Április 19-én emlékeztünk meg óvodánkban a Föld napjáról.  Ebből az alkalomból az óvodások növényeket ültettek el cserepekbe: a csoportokban nagy örömmel állták körbe a kis asztalt, hogy mindenki kivegye a részét a munkából. Ezt követően fa formájú hűtőmágnest festettek, majd egy papírszínházi mesét és egy kisfilmet tekintettek meg a környezetvédelem jegyében.

 A „zöld jeles nap” megrendezésével célul tűztük ki, hogy felhívjuk a gyermekek figyelmét környezetük védelmére, illetve megalapozzuk a környezettudatos viselkedést. A projektben olyan tevékenységekkel találkoztak az óvodások, amelyeket a mindennapi életükben is hasznosíthatnak, továbbá megfogalmaztunk néhány zöld szabályt is: Ne szemetelj! Ne tépd le a leveleket! Ne szennyezd a vizeket! Védd a természetet!

Képgaléria:

fold_01.jpg
fold_02.jpg
fold_03.jpg
fold_04.jpg
fold_05.jpg
fold_7.jpg
fold_8.jpg
fold_9.jpg
fold_10.jpg
fold_11.jpg
fold_12.jpg
fold_13.jpg
previous arrow
next arrow