Szeptember 11-én a Teleki Blanka Gimnázium Diákszínpadának vendégelőadását tekintették meg iskolánk 8-10. évfolyamos diákjai.

A TEDI-sek nem először járnak nálunk, most Tasnádi István: Cyber Cyrano című darabját láttuk tőlük. A színpadi mű a virtuális léttel együtt megjelenő erkölcsi kérdéseket feszegeti. Meddig terjed az egyén szabadsága, milyen következményei vannak, ha mások érzelmeivel felelőtlen módon játszunk, illetve bűnös és áldozat szerepköre hogyan cserélődhet fel a mindennapi helyzetekben? A kortárs darab megtekintésével a diákjaink folyamatában láthatták egy olyan helyzetnek a kibontakozását, amelytől a tudatos neveléssel, megbeszéléssel és rávilágítással meg tudjuk őket óvni szülőként és tanárként.

 

Képgaléria:

TEDI_01.jpg
TEDI_02.jpg
TEDI_03.jpg
TEDI_04.jpg
TEDI_05.jpg
TEDI_06.jpg
previous arrow
next arrow