Január 6-a vízkereszt napja, amikor a katolikus hagyomány szerint házszentelést tartanak a keresztény családoknál. 

A téli szünet után iskolai közösségünkbe visszaérkezve Tamás atya is kérte a Jóisten oltalmát iskolánkra, majd a tanulók által készített kis keresztek szenteltvízzel történő meghintése következett. A kereszteket a gyerekek hazavitték, hogy az áldás otthonaikra is kiáradjon.

A házszentelés alkalmával intézményünk valamennyi helyiségének ajtófélfájára felkerült az évszám és a három betű: 20 + C + M + B + 24, mely a latin áldásformula kezdőbetűit jeleníti meg: „Christus Mansionem Benedicat!” Azaz: „Krisztus áldja meg ezt a hajlékot!”

Képgaléria:

vizkereszt_01.jpg
vizkereszt_02.jpg
vizkereszt_03.jpg
vizkereszt_04.jpg
vizkereszt_05.jpg
vizkereszt_06.jpg
previous arrow
next arrow