Október 6-án megemlékeztünk a hazánkért Aradon életüket bátran feláldozó 13 tábornokról, az 1848/49-es magyar forradalom és szabadságharc leverése utáni osztrák megtorlás számunkra legszomorúbb eseményéről.

A 6.a osztály tanulói ünnepi műsorukban a hősök kivégzésük előtti utolsó mondatait is közvetítették, melyeknek ma is nagyon fontos üzenete van. Aradon a 13 tábornok, Pesten Batthyány Lajos emberfeletti bátorsággal viselték el a halált. Hazánkhoz és elveikhez való hűségükkel a nemzet vértanúivá váltak: Aulich Lajos, Damjanich János, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Knézich Károly, Lahner György, Lázár Vilmos, gróf Leiningen-Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Schweidel József, Török Ignác és Vécsey Károly.

 

Képgaléria:

Aradi vertanuk_01.jpg
Aradi vertanuk_02.jpg
Aradi vertanuk_03.jpg
Aradi vertanuk_04.jpg
previous arrow
next arrow