FÖLD FELETT VAGY FÖLD ALATT, A VÍZ AZ MINDIG KINCS MARAD
A Fejérvíz Zrt. nagytermében 29. alkalommal tartottak víz világnapi ünnepséget, melyre iskolánk két diákja is hivatalos volt. A különleges alkalomra rajz-, szlogen- és fotópályázatot hirdettek gyerekeknek négy kategóriában. Több mint 300 alkotás érkezett a zsűri elé. Ennyi tanuló munkája között találták különlegesnek a 3.a osztályos Boros Ádám és a 6.b osztályos Lukács Éva Melinda alkotását.
Adám a saját kategóriájában 3. helyezést ért el a rajzával, mely érdekes képi világával, finom vonalvezetésével, rendkívüli üzenetével méltán hívta fel magára a figyelmet.
Évi munkája különleges utat járt be, mert rajzpályázatra készült, de a képen szereplő boltíves forrás szinte felkínálta magát, hogy a vizuális üzenetet a szavak erejével is megtámogassa rajzolójuk. Így került az erdei forrás fölé a következő szlogen: „Föld felett vagy föld alatt, a víz az mindig kincs marad.” Az alapos zsűri figyelmét pedig nem kerülhette el ez a lényeglátó üzenet, úgy gondolták a kislány a saját korosztályában első helyezést érdemel a rajzára és a mottójára is. Egyedülálló módon kétszer is a zsűri elé kellett járulnia.
A két gyerek vidáman pásztázta végig a díjátadó előtt a kirakott alkotásokat. Büszkén és lelkesen keresték ovisaink, alsós és felsős tanulóink rajzait a paravánokon.
Ezúton gratulálunk Évinek és Ádámnak, illetve az eredményes munkájukért szintén kiemelt díjazásban részesülő felkészítő tanáraiknak, Simon Zsuzsannának és Lőrinczné Schvarcz Magdolnának.
Székesfehérvár városportál:
https://www.szekesfehervar.hu/viz-vilagnapja-iden-is-tobb-szaz-rajz-es-foto-erkezett-a-gyerekektol
https://www.szekesfehervar.hu/?sfgallery=68548
Képgaléria:


