Hosszú hetek adventi útját, készületét, számos eseményét, valamint egy Szent Imre-templomban, Tamás atya által bemutatott szentmisét követően, iskolánk közösségi terében találkoztunk egymással annak érdekében, hogy közösségünkben ünnepeljünk együtt, köszöntsük egymást, mielőtt családjaink körében is megéljük karácsony örömét.

Iskolánk két kórusa ezúttal együtt mutatkozott be, s adott szívet derítő ízelítőt abból a repertoárból, melyet advent első vasárnapján, közel 700, városi gyermek között, a Kisangyalok karában adott elő.
3.a és 3.b osztályosaink aztán egy Boldizsár Ildikó-mese feldolgozásával tették fel mindannyiunk számára a kérdést: kell-e látni ahhoz, hogy szívünkben megtapasztaljuk – amint a mese címe mondja – az „Igazi karácsony”-t?
Tamás atya meggyújtotta adventi koszorúnk immár negyedik gyertyáját, majd az idei tanév díszeit tartalmazó Karácsonyi Énekeskönyvből énekeltünk közösen.
Áldott, békés, szeretetteljes ünnepet kívánunk – Mindenkinek!

Képgaléria: