Február folyamán került sor iskola-előkészítő foglalkozássorozatunk, a Bóbita 4./A, B és C részére, melyre szeretettel vártuk a leendő iskolásokat és ezúttal a szülőket is.

Az első alkalmon az iskolába készülő óvodásainkat újabb mesével várták a leendő tanítók. Ezúttal Borsószem hercegkisasszony történetéhez kapcsolódtak a feladatok. Az ujjakat tornáztató mondókával, a gyöngyök számlálásával és sorba rendezésével, valamint a nyakláncok és paloták rajzolásával tarkított foglalkozás végén a gyerekek farsangi álarcot készítettek, amelyet koronával is ékesítettek, hogy igazi hercegek és hercegnők lehessenek.

            A második alkalmon az informatika és az angol világába kalandoztak a gyerekek. A számítógépes foglalkozáson nagycsoportosaink a korábban megismert fejlesztőjátékokkal játszottak elsőként. Miután jó sok halat kifogtak a virtuális halastóból, pillangóvadászatra indultak – szintén a digitális világban. Végül a „Fogd és vidd!” technika segítségével készítettek képeket formákból minta alapján. Bóbitázó óvodásaink lelkesen érkeztek az angol foglalkozásra is, ahol jókedvűen üdvözölték Cookie-t, bemutatkoztak neki angolul, majd a Hello song című dallal köszöntötték egymást. Miután átismételték a számokat egy mondóka segítségével, az If you’re happy and you know it kezdetű dallal igazi farsangi hangulatot teremtve táncra perdültek.

            A negyedik sorozat utolsó foglalkozásán a Sakkpalota és a mozgáskotta feladatai vártak a gyerekekre. A Sakkpalota lakói már jól ismertek az iskolába készülő óvodások körében. Most is ügyesen elsorolták a neveket, bemutatták a mozdulatokat. A sakktáblán is jól tájékozódtak, tudták a mezők elnevezését. Az előző alkalommal tüzetesebben megismerkedtek Bumm Bástya lépéseivel, és ezt a tudást ezúttal is megmutatták. A vonalban közlekedő báb segítségével különféle állatfigurákat, valamint babzsák-sakkfigurákat gyűjtöttek össze. A mozgáskotta foglalkozáson az óvodások különböző szimbólumokkal játszottak. Most is a nyuszi, a béka és a maci pályák várták a gyerekeket, ahol a mozgások közben már a bal és jobb irányokra, valamint 1-6-ig a dominózsákokra is figyelniük kellett. Ezúttal azonban új eszközként a gerendákkal is találkoztak, amelynél nemcsak az irányokat kellett figyelemmel kísérniük, de az egyensúlyozás is szerepet kapott.

            A foglalkozásokat követően intézményünk vezetősége nyílt fórumot tartott. A szülőknek lehetőségük volt feltenni a felmerülő kérdéseiket, illetve megismerhették a leendő tanító néniket is. 

Képgaléria:

230201Bob4_01.jpg
230201Bob4_02.jpg
230201Bob4_03.jpg
230201Bob4_04.jpg
230201Bob4_05.jpg
230201Bob4_06.jpg
230201Bob4_07.jpg
230201Bob4_08.jpg
230201Bob4_09.jpg
230201Bob4_10.jpg
230201Bob4_11.jpg
230201Bob4_12.jpg
Bobita 4C_01.jpg
Bobita 4C_02.jpg
Bobita 4C_08.jpg
Bobita 4C_03.jpg
Bobita 4C_04.jpg
Bobita 4C_05.jpg
Bobita 4C_06.jpg
Bobita 4C_07.jpg
previous arrow
next arrow