Február 25-e a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja. Iskolánkban a 8. és 9. évfolyam diákjai voltak aktív részesei a megemlékezésnek.

A történelmi ismereteket felelevenítő bevezető után először az alapeszme hívószavai hangzottak el, melyre az eltorzult megvalósulás eredményeként megvalósult tragédia kulcsszavai feleltek. Az ezt követő filmes bejátszás segítségével a tanulók átfogóbb képet kaptak a korszak borzalmairól. Igazgató úr a megemlékező beszédében hangsúlyozta a ma emberének felelősségét abban, hogy a múlt megismerésével világosabban tekinthessünk napjaink kihívásaira. A megemlékezés zárásaként Illyés Gyula Egy mondat a zsarnokságról című versének részleteit szavalta el – mély érzésekkel – a 9. évfolyam valamennyi tanulója.

Képgaléria:

kommunizmus_01.jpg
kommunizmus_02.jpg
kommunizmus_03.jpg
kommunizmus_04.jpg
kommunizmus_05.jpg
previous arrow
next arrow