Március 2-án rendhagyó irodalomórán vettek részt 8.b osztályosaink. Juhász Anna irodalmár, kulturális menedzser látogatott el iskolánkba, hogy egy valóban különleges magyarórát tartson diákjainknak.

Beszélt arról, hogy az irodalom egy valóságos mátrix, hiszen minden és mindenki összekapcsolódik valami vagy valaki mással. A költők egymásból merítenek ihletet, barátságot vagy éppen ellenszenvet éreznek egymás iránt, sőt, olykor múzsáik is lehetnek ugyanazok. Így történhetett, hogy a beszélgetés Adytól indult, majd Kosztolányin, József Attilán, Radnótin át Petőfi Sándorhoz érkezett. Valamennyi költőről nagy lelkesedéssel mesélt Anna, sok személyes olvasásélménnyel, családi történettel fűszerezve a mondandóját, hiszen az ő néhány éve elhunyt édesapja – Juhász Ferenc – is költő volt. Anna irodalomszeretete annyira magával ragadó volt, hogy még a digitális világhoz szokott gyerekek figyelmét is végig fenntartotta.

Képgaléria:

irodalomora_01.jpg
irodalomora_02.jpg
previous arrow
next arrow